1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Niğde’nin Bereketli Mahallesi’ne arazi toplulaştırma kararı çıktı

Niğde’nin Bereketli Mahallesi’ne arazi toplulaştırma kararı çıktı

Niğde’nin Çamardı ilçesi Bereketli Mahallesi’nde, arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılacak.

Niğde’nin Bereketli Mahallesi’ne arazi toplulaştırma kararı çıktı

Hal Postası - Niğde’nin Çamardı ilçesi Bereketli Mahallesi’nde, arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılacak.

3515 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı uyarınca Niğde’nin Çamardı ilçesi Bereketli Mahallesi’nde arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme hizmetleri uygulanacak.

Toplulaştırma kararı; Bereketli Mahallesi’ndeki arazilerin tabii ve suni etkilerle bozulmasının ve parçalanmasının önlenmesini amaçlıyor. Parçalanmış arazilerde ise tabii özellikleri, kullanım bütünlüğü ve mülkiyet hakları gözetilerek birden fazla arazi parçasının birleştirilip ekonomik, ekolojik ve toplumsal yönden daha işlevsel yeni parsellerin oluşturulması hedefleniyor. Toplulaştırma kapsamına alınan parsellerin arazi özellikleri ve alanı değerlendirilecek; kullanım şekilleri belirlenecek; sonrasında ise toplulaştırılan parsellere arazi gelişim hizmetleri götürülecek.

Karara göre, Niğde’nin Bereketli Mahallesi’nde toplulaştırma yapılacak. İşlemleri DSİ 4. Bölge Müdürlüğü yürütecek.

Bu yerleşimlerde arazi toplulaştırma kriterlerine uygun olmayan yerler ile teknik olarak arazi toplulaştırma sahasına dahil edilmesi uygun olmayan tepelik, taşlık, çukurluk alanlar ile yoğun sabit tesis bulunan alanlar, toplulaştırma kararı kapsamının dışında bırakılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler