1. HABERLER

  2. KARİYER / ATAMA

  3. Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne 4 öğretim üyesi alacak

Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne 4 öğretim üyesi alacak

Namık Kemal Üniversitesi, Ziraat Fakültesi’nde görevlendirmek üzere 4 öğretim üyesi arıyor.

Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne 4 öğretim üyesi alacak

Hal Postası - Namık Kemal Üniversitesi, Ziraat Fakültesi’nde görevlendirmek üzere 4 öğretim üyesi arıyor.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü; Bahçe Bitkileri, Fitopatoloji, Tahıllar ve Yemeklik Tane Baklagiller ile Bitkisel Biyoteknoloji Anabilim Dallarında görevlendirmek üzere 4 öğretim üyesi istihdam edecek.

Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı kadrosuna başvuracak adaylarda, doçentlik unvanını bahçe bitkileri yetiştirme ve ıslahı alanında, hasat sonu fizyolojisi ve teknolojisi konusunda almış olma; bahçe ürünlerinin muhafazası ve biyokimyasal bileşikler konusunda çalışmalar yapmış olma şartı aranıyor.

Fitopatoloji Anabilim Dalı kadrosu için; doçentlik unvanını bitki koruma alanından almış olmak ve buğdayda kök boğazı ve bağda fungal hastalıkların kimyasal mücadelesi üzerine çalışmış olmak gerekiyor.

Tahıllar ve Yemeklik Tane Baklagiller Anabilim Dalı kadrosu için; doçentlik unvanını tarla bitkileri yetiştirme ve ıslahı konusunda almış olma, tahıllarda yetiştirme teknikleri, ıslah ve stres fizyolojisi konularında çalışmış olma şartı aranıyor.

Bitkisel Biyoteknoloji Anabilim Dalı kadrosuna başvuracak adayların ise; bitki doku kültürü ve/veya bitki moleküler genetiği alanında çalışmalar yapmış olması gerekiyor.

Başvurular en geç 29 Aralık 2020 günü mesai bitimine kadar, Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı’na şahsen yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler