1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Migros ödeme ve elektronik para hizmetleri işine giriyor

Migros ödeme ve elektronik para hizmetleri işine giriyor

Migros, bağlı ortaklığı Moneypay AŞ üzerinden, ödeme ve elektronik para hizmetleri işine giriyor. 

Migros ödeme ve elektronik para hizmetleri işine giriyor

Hal Postası - Migros, bağlı ortaklığı Moneypay AŞ üzerinden, ödeme ve elektronik para hizmetleri işine giriyor. 

Migros, sanal market operasyonları niçin kurduğu ancak atıl durumda beklettiği Sanal Merkez AŞ’yi finansal teknolojiler, ödeme ve elektronik para hizmetleri alanlarında faaliyet göstermek üzere harekete geçiriyor. 

Bu kapsamda Sanal Merkez Ticaret AŞ’nin unvanı da Moneypay Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri AŞ olarak değiştirilecek. 

Migros Ticaret AŞ, e-ticaret alanındaki sanal market operasyonlarını mevcut mağazaları üzerinden ve kendi bünyesinde yürütüyor. Şirketin gayri faal durumdaki bağlı ortaklığı Sanal Merkez Ticaret AŞ’nin şirket unvanı Moneypay Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri AŞ olarak değiştirilecek ve bu şirket ödeme ve elektronik para hizmetleri ile finansal teknolojiler alanında faaliyet gösterecek. 

Migros, unvan değişikliği ile beraber Moneypay AŞ’nin sermayesinin 10.000.000 liraya çıkarılacağını ve bu tutara Migros AŞ’nin de 6.400.000 lira sermaye bedeliyle iştirak edeceğini duyurdu. 

Migros AŞ, salgın hastalık tedbirlerinin alınmaya başladığı ilk günlerde; mağazalarındaki kasalar üzerinden, fatura ödeme ve para transferi gibi işlemleri yapmaya başlamıştı. 

Önceki ve Sonraki Haberler