1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Mey İçki'nin, Rekabet Kurulu’na sözlü savunması 2 Mart'ta

Mey İçki'nin, Rekabet Kurulu’na sözlü savunması 2 Mart'ta

Rekabet Kurulu’nun Mey İçki hakkında yürüttüğü rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasına dair yürütülen soruşturmanın sözlü savunması, 2 Mart’ta yapılacak.

Mey İçki'nin, Rekabet Kurulu’na sözlü savunması 2 Mart'ta

Hal Postası - Rekabet Kurulu’nun Mey İçki hakkında yürüttüğü rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasına dair yürütülen soruşturmanın sözlü savunması, 2 Mart’ta yapılacak.

Rekabet Kurulu (RK), Mey İçki Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında yürütülen rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı; açık noktalarla yaptığı sözleşmelerin münhasırlık içerdiği ve rakip ürün satılmamasını temin için baskı uyguladığı iddialarına yönelik olarak yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindiğini açıkladı.

Bahse konu sözlü savunma toplantısı 2 Mart 2021 tarihinde, saat 10.30’da online olarak yapılacak. Toplantıya söz almak üzere katılmak isteyen şikayetçi ve üçüncü kişilerin; RK Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle birlikte, 23 Şubat 2021 günü mesai bitimine kadar RK’ya başvurmaları gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler