1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Meteoroloji’den 4 günlük şiddetli don uyarısı

Meteoroloji’den 4 günlük şiddetli don uyarısı

MGM önümüzdeki günlerde yurdun birçok bölgesinde don olayı hakkında çiftçileri uyardı. 

Meteoroloji’den 4 günlük şiddetli don uyarısı

Hal Postası - MGM önümüzdeki günlerde yurdun birçok bölgesinde don olayı hakkında çiftçileri uyardı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), önümüzdeki birkaç günlük süre içinde yurdun pek çok bölgesinde don olayı beklendiğini duyurdu ve üreticilerin dikkatli olmalarını istedi. 

don-olayi1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MGM’nin tahminlerine göre 14-15 Ocak 2021 gecesinden itibaren bazı bölgelerde don olayı beklediklerini duyurdu. 15 Ocak günü Batı Karadeniz’de Bolu, Kastamonu Çankırı üçgeninde; Kayseri bölgesinde, Erzurum ve Muş dolaylarında ve Ardahan bölgesinde kuvvetli don olayı bekleniyor. 

don-olayi2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 Ocak’ta ise Afyonkarahisar, Kütahya, Bursa hattından, Kuzeydoğu yönünde Eskişehir, Bilecik, Bolu, Ankara, Çankırı, Karabük ve Kastamonu ile Çorum ve Kırıkkale’nin bazı kesimlerinde yine çok kuvvetli don bekleniyor. 

don-olayi3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 Ocak günü ise Orta Anadolu’daki şiddetini hafifletecek olan don olayları Afyonkarahisar, Bolu, Çankırı ve Kastamonu yörelerinde etkili olacak. Ancak 17 Ocak için Doğu Anadolu bölgesinde Erzurum, Muş, Bitlis, Hakkari hattı ile Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan’da çok kuvvetli don beklentisi bildirildi. 

don-olayi4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 Ocak günü ise Türkiye’nin çok geniş bir kısmında çok kuvvetli don olayı yaygın şekilde etkili olacak. 18 Ocak Pazartesi günü İstanbuıl ve çevresi, Ege, Akdeniz ve Karadeniz sahil bölgeleri ile Çukurova ve Harran bölgeleri; Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin illeri dışında kalan bütün bölgelerde yurtta don beklentisi söz konusu. 

Üreticilerin don olayına karşı alabilecekleri tedbirleri almaları ve birkaç günlük süre içinde dikkatli olmaları istendi. 

Önceki ve Sonraki Haberler