1. HABERLER

  2. LOJİSTİK

  3. Maersk Güney Afrika'da soğuk hava deposu açıyor

Maersk Güney Afrika'da soğuk hava deposu açıyor

Danimarkalı deniz taşımacılığı şirketi Maersk, Güney Afrika'da, Precool Cold Storage adı altında ticaret yapan ikinci özel deposunu açıyor.

Maersk Güney Afrika'da soğuk hava deposu açıyor

Hal Postası - Danimarkalı deniz taşımacılığı şirketi Maersk, Güney Afrika'da, Precool Cold Storage adı altında ticaret amaçlı ikinci özel deposunu açıyor.

Danimarkalı deniz taşımacılığı şirketi Maersk, Güney Afrika'da, Precool Cold Storage adı altında ticaret amaçlı ikinci özel deposunu açıyor. Soğuk hava deposu, Hammarsdale'deki mevcut depolama ve dağıtım tesisinin bir parçası olacak.

Soğuk hava deposunun, 2021 yılının başlarında faaliyete geçmesi bekleniyor. Depoda bulunan ayrılmış bölümlerde ürünler, ortam sıcaklığından -25 dereceye kadar olan sıcaklıklarda muhafaza edilebilecek. Böylece, Güney Afrika'daki meyve, sebze ve konsantre ürünler soğuk hava deposunda daha uzun süre korunmuş olacak.

Şirketin Precool Cold Storage deposu, stratejik olarak Afrika'nın en işlek nakliye terminali olan Durban Limanı'na 45 km uzaklıkta, ulaşımı kolay Hammarsdale bölgesinde yer alıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler