1. HABERLER

  2. LOJİSTİK

  3. Lisanslı depo destekleri Cuma günü yatırılacak

Lisanslı depo destekleri Cuma günü yatırılacak

Toplam 16,4 milyon liralık lisanslı depo destek ödemeleri 11 Eylül’de yapılacak.

Lisanslı depo destekleri Cuma günü yatırılacak

Hal Postası - Toplam 16,4 milyon liralık lisanslı depo destek ödemeleri 11 Eylül’de yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı, sosyal medyadaki resmi hesabından yaptığı açıklamayla, toplam tutarı 16.4 milyon lirayı bulan lisanslı depo destek ödemelerinin, 11 Eylül 2020 Cuma günü, saat 18.00’den sonra yapılacağını duyurdu.

Lisanslı depolarda muhafaza edilen buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır, çeltik, pirinç, mercimek, nohut, fasulye, bezelye, ayçiçeği, pamuk, fındık, zeytin, zeytinyağı, kuru kayısı, Antep fıstığı, kuru üzüm ve kuru incir için kira, ilave kira, nakliye ve analiz ücreti destekleme ödemeleri yapılıyor.

Destek kalemlerinden olan kira desteği ödemeleri, Bakanlık tarafından gönderilen icmaller doğrultusunda, lisanslı depo işletmelerine yapılıyor.

İlave kira, nakliye ve analiz ücreti desteği ödemeleri ise bireysel olarak başvuran üreticiler için doğrudan üreticilere; aracılık yapmak suretiyle üreticilerden aldıkları ürünleri lisanslı depo işletmelerine getiren üretici örgütleri için aracılık edilen üreticilere ve üretici örgütlerinin mülkiyetine alarak getirdiği ürünler için doğrudan üretici örgütlerine yapılıyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler