1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Küresel gübre talebinde 5,5 milyon ton azalma bekleniyor

Küresel gübre talebinde 5,5 milyon ton azalma bekleniyor

Hindistan’da potasyum ithalatının yaklaşık yüzde 50'sini temin eden gübre şirketi Indian Potash, 2021 yılı gübre talebinde, bir önceki yıla kıyasla 5,5 milyon ton azalma beklediklerini açıkladı.

Küresel gübre talebinde 5,5 milyon ton azalma bekleniyor

Hal Postası - Hindistan’da potasyum ithalatının yaklaşık yüzde 50'sini temin eden gübre şirketi Indian Potash, 2021 yılı gübre talebinde, bir önceki yıla kıyasla 5,5 milyon ton azalma beklediklerini açıkladı.

Hindistan’da potasyum ithalatının yaklaşık yüzde 50'sini temin eden gübre şirketi Indian Potash, fiyat artışı nedeniyle bu yıl daha az potasyum gübresi satın alacaklarını açıkladı. Şirket, 2021 yılı gübre talebinde, bir önceki yıla kıyasla 5,5 milyon ton azalma beklediklerini duyurdu.

Potasyum gübre fiyatları, tarımsal emtiaların uzun yılların en yüksek seviyesine çıkmasıyla birlikte artışa geçti. Hindistan ve Çin, geçtiğimiz aylarda Belarusian Potash şirketiyle, ton başına 247 dolarlık bir anlaşmaya imzalamıştı.

Dünyanın en büyük gübre şirketlerinden biri olan Nutrien, ABD mısırı için potasyumu 350 dolar/ton seviyesinde satarken, Brezilya'da ise fiyatlar bu sene 50 dolar/ton’a yükseldi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler