1. HABERLER

  2. MEYVE

  3. Kötü hava koşulları İtalya’da meyve ve sebzeyi vurdu

Kötü hava koşulları İtalya’da meyve ve sebzeyi vurdu

İtalya’da şiddetli yağmur ve dolu yağışı meyve bahçelerine büyük zarar verdi. 

Kötü hava koşulları İtalya’da meyve ve sebzeyi vurdu

Hal Postası - İtalya’da şiddetli yağmur ve dolu yağışı meyve bahçelerine büyük zarar verdi. 

İtalya’nın Sarsina, Emilia Romagna, Ferrara, Milano, Lazio ve Caserta bölgelerinde etkili olan hava olayları meyve bahçelerini ve sebze üretim alanlarına büyük zarar verdi. 

Sarsina bölgesindeki kiraz ve kayısılar, 3 Temmuz’da yağan ve ağırlığı 80 grama ulaşan dolu tanelerinin hışmına uğradı. Kiraz ve kayısılar doludan büyük zarar gördü. Bölgedeki yağışlardan önce sezon hasadının önemli kısmının tamamlanmış olması, daha büyük kayıpların önüne geçti. Ancak geççi kayısıların hemen tamamı telef oldu. 

Emilia Romagna bölgesinin bazı bölümleri de birkaç saat süren şiddetli yağmur ve doludan etkilendi. Henüz hasadı yapılmayan soğanlar, toprak çok çamurlu olduğu için halen tarlada bekletiliyor.

Hızı saatte 100 kilometreyi aşan şiddetli rüzgarlar da Ferrara bölgesinde etkili oldu. Bölgedeki seralar ve meyve bahçeleri fırtınada zarar gördü.

Milano, Lazio ve Caserta’da da kötü hava koşulları karpuz, kavun ve domateste ürün kaybına yol açtı. Özellikle Caserta’daki şiddetli yağmur şeftali, nektarin, kayısı ve erik gibi yaz meyvelerinin kalitesini olumsuz yönde etkiledi. 

Önceki ve Sonraki Haberler