1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Konya’da tarımsal destek başvuruları 7 Ağustos’a ötelendi

Konya’da tarımsal destek başvuruları 7 Ağustos’a ötelendi

Konya Büyükşehir Belediyesi, 31 ilçede çiftçilere yönelik fide ve fidan desteklerinin başvuru süresini 7 Ağustos'a kadar uzattı.

Konya’da tarımsal destek başvuruları 7 Ağustos’a ötelendi

Hal Postası - Konya Büyükşehir Belediyesi, 31 ilçede çiftçilere yönelik fide ve fidan desteklerinin başvuru süresini 7 Ağustos'a kadar uzattı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 31 ilçede çiftçilere yönelik sürdürdüğü fide ve fidan desteklerinde 2021 yılına ilişkin başvuruların süresini 7 Ağustos'a kadar uzattı.

Şehir genelinde tarımın kalkınması ve bölgeler arası gelişmişlik farkının giderilmesi amacıyla 31 ilçedeki çiftçilere destek veren Konya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle destek başvuru süresini 7 Ağustos tarihine kadar uzattı.

Büyükşehir Belediyesi, Konyalı üreticiye bu yıl Macar Fiği tohumu; böğürtlen, ceviz, asma, ahududu, elma fidanları; kekik ve adaçayı fideleri ve sera naylonu desteğinde bulunuyor.

Müracaat etmek isteyen çiftçilerin dilekçelerini Konya Büyükşehir Belediyesi’ne, ilçe belediyelerine veya mahalle muhtarlarına teslim etmesi gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler