1. HABERLER

  2. SU ÜRÜNLERİ

  3. Kocaeli’de olta balıkçıları için LRF yarışı

Kocaeli’de olta balıkçıları için LRF yarışı

Kocaeli Sportif Olta Balıkçılığı ve Doğa Sporları Derneği’nin düzenleyeceği, LRF yöntemiyle balık tutma yarışması 29 Ağustos’ta başlayacak.

Kocaeli’de olta balıkçıları için LRF yarışı

Hal Postası - Kocaeli Sportif Olta Balıkçılığı ve Doğa Sporları Derneği’nin düzenleyeceği, LRF yöntemiyle balık tutma yarışması 29 Ağustos’ta başlayacak.

Kocaeli Sportif Olta Balıkçılığı ve Doğa Sporları Derneği’nin düzenleyeceği balık tutma yarışması 29 Ağustos’ta başlayacak. Yarışma, hafif atarlı, makineli küçük kamış ile sahte yem kullanılarak uygulanan LRF yöntemiyle yapılacak.

Körfez’deki balık türlerinin tanıtımını ve olta balıkçılığını özendirmeyi amaçlayan yarışmada, canlı yem kullanmak yasak. Yem olarak cansız silikon, jig, maket balık kullanılabilecek. Balık popülasyonunu korumak amacıyla, yakalan balıklar da kurallar gereği denize salınacak.

KONTENJAN 400 KİŞİ

29 Ağustos’ta başlayacak yarışmanın kontenjanı 400 kişiyle sınırlandırıldı. En çok puanı alan ve en büyük balığı yakalayan avcının ödüllendirileceği yarışmaya katılım için 50 TL bağış şartı var. Engelli, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları bu ücretten muaf tutulacak.

Puanlama, av için belirlenen balıkların türlerine ve boylarına göre yapılacak.

DEĞERLENDİRME DIŞI TÜRLER

İrina, Vatoz, Camgöz, Trakonya, İskorpit ve Tiryaki Balığı hakem ve yarışmacı sağlığı açısından tehlike arz ettiğinden; Kaya Balığı da ekonomik bir değeri olmadığı için değerlendirme dışı tutuldu.

Yakalanan balıkların puan alabilmeleri için en az 15 cm uzunlukta olmaları gerekiyor. Tutulan her balık tekrar denize salınacak.

Önceki ve Sonraki Haberler