1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Koç Zer Hayalimiz Benzer Ödülü Tekfen Tarımsal Araştırma’ya

Koç Zer Hayalimiz Benzer Ödülü Tekfen Tarımsal Araştırma’ya

Koç Grubu iştiraki Zer AŞ’nin düzenlediği Hayalimiz Benzer İşbirliği Programı Ödülleri sahiplerini buldu. Tekfen Tarımsal Araştırma, Uygulama Kategorisinde ödüle layık görüldü. 

Koç Zer Hayalimiz Benzer Ödülü Tekfen Tarımsal Araştırma’ya

Hal Postası - Koç Grubu iştiraki Zer AŞ’nin düzenlediği Hayalimiz Benzer İşbirliği Programı Ödülleri sahiplerini buldu. Tekfen Tarımsal Araştırma, Uygulama Kategorisinde ödüle layık görüldü. 

Koç Grubu bünyesinde satın alma ve tedarik zinciri yönetimi alanında faaliyet gösteren Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret AŞ’nin düzenlediği Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı’nda Uygulama Kategorisi ödülü, Tekfen Tarımsal Araştırma’ya verildi. 

Zer müşterisi olan ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren 500’ün üzerinde şirket ile 20 bini aşkın tedarikçiye yarışma daveti gönderildi ve yarışmaya 44 proje başvurdu. Bunlar arasından 7 şirket, ödüle layık bulundu.

TEKFEN TARIMSAL DİJİTAL KONTROL PROJESİYLE ÖDÜL ALDI

Uygulama Kategorisinde ödül alan Tekfen Tarımsal Araştırma’nın uygulamasını yaptığı proje, tarım işletmelerinde dijital araçlarla uzaktan nem ve sıcaklık takibi ile otonom gübreleme modülünün kontrolünü sağlıyor. Proje sürdürülebilir tarım uygulamalarını destekleyen yönüyle dikkat çekti ve ödüle layık bulundu. 

Fikir Kategorisi’nde ise ISS Tesis ve Yönetim Hizmetleri’ne ait; dijital enerji takip sistemleriyle şirketlerde enerji tasarrufu sağlayan hizmet modeli fikri, ödüle layık görüldü. 

Uygulama Kategorisi’nde Eczacıbaşı Yapı Gereçleri’ne ait; üretim sırasında seramik fırınlarından çıkan atık ısıyı geliştirilen inovatif çözüm yöntemiyle geri kazanan ve sıcak su ihtiyacında kullanan proje ile Ankyra Reklam’ın açık hava reklamlarında kullanılan baskılı kumaşların geri dönüşümüyle kadın iş gücü için istihdam yaratmayı hedefleyen projeleri de ödüle layık görüldü. 

Akplas Plastik ile toplu yemek hizmetleri sektöründe faaliyet gösteren Yemekhane ve Parıltım’ın projeleri ise teşvik ödülü aldılar.

Yarışmaya katılan fikir ve projeler; etki potansiyeli, uygulanabilirlik, sürdürülebilirlik ve verimlilik kriterleri çerçevesinde değerlendirildiler.

ÖDÜL OLARAK ÖĞRENCİ BURSU

Ödül alan projelerin gelişimleri bir yıl boyunca Zer’in çalışanlarından oluşan gönüllü proje elçileri tarafından takip edilecek ve yıl sonunda yeniden değerlendirilerek en büyük etkiyi yaratan proje sahibi şirket adına; Türk Eğitim Vakfı (TEV) aracılığıyla üç kız lise öğrencisinin eğitim giderleri karşılanacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler