1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Koç Holding Sek Süt’ü Çallı Gıda’ya sattı

Koç Holding Sek Süt’ü Çallı Gıda’ya sattı

Koç Holding, bağlı ortaklığı Tat Gıda bünyesindeki Sek Süt’ü, 240 milyon lira bedelle Çallı Gıda’ya sattı.  

Koç Holding Sek Süt’ü Çallı Gıda’ya sattı

Hal Postası - Koç Holding, bağlı ortaklığı Tat Gıda bünyesindeki Sek Süt’ü, 240 milyon lira bedelle Çallı Gıda’ya sattı.  

Koç Holding iştiraklerinden Tat Gıda Sanayi AŞ, bünyesinde bulunan Sek Süt markasını ve süt ve süt ürünleri iş kolundaki varlıklarını Çallı Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ’ye 240.000.000 lira bedel karşılığında sattı. 

Tat Gıda’dan yapılan açıklamada, uzun vadeli iş planları çerçevesinde, ana faaliyet konusu olan ve Tat Gıda’nın toplam karlılığı içinde daha yüksek paya sahip olan salça ve konserve ürünleri iş koluna odaklanılmasına, süt ve süt ürünleri iş kolundaki tüm varlıkların satışına karar verildiği bildirildi. 

TESİSLER VE SÖZLEŞMELER DE SATIŞA DAHİL

Satış işlem kapsamında Bursa'daki Mustafakemalpaşa Üretim Tesisi ve Aydın'daki Söke Üretim Tesisi ile bu tesislerin üzerinde bulunduğu gayrimenkuller, söz konusu tesislerde bulunan makine ve ekipmanlar, süt ve süt ürünleri iş koluyla ilgili Sek markası dahil tüm fikri haklar, alan adları ve sosyal medya hesapları, stoklar, ilgili iş kolu çalışanları, ilgili teşvik belgeleri ve iş koluyla bağlantılı bazı tedarik ve alt yüklenici sözleşmeleri Çallı Gıda’ya devredilecek. 

Satış işlemlerinin tamamlanmasıyla beraber Tat Gıda’nın ve dolayısıyla Koç Holding’in süt ve süt ürünleri iş kolundaki faaliyetleri sona ermiş olacak. 

ÇALIŞANLARIN TÜM HAKLARI ÖDENECEK

Sek markası için Tat Gıda bünyesinde çalışan taşeronlar dahil toplam 370 çalışan, işlemin tamamlanmasıyla Çallı Gıda tarafından devralınacak. Çalışanların Tat Gıda ile olan iş akitleri de bütün hak ve borçlarıyla Çallı Gıda’ya devredilecek. Bu kapsamda çalışanların özlük haklarıyla ilgili yükümlülükler, 31 Aralık 2020 itibarıyla, yaklaşık 30 milyon TL olarak hesaplandı. 

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler