1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KKDP proje başvuru süreleri uzatıldı

KKDP proje başvuru süreleri uzatıldı

Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında, ekonomik yatırımlar ve kırsal ekonomik altyapı yatırımları proje başvuru süreleri uzatıldı.

KKDP proje başvuru süreleri uzatıldı

Hal Postası - Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında, ekonomik yatırımlar ve kırsal ekonomik altyapı yatırımları proje başvuru süreleri uzatıldı.

Kırsal Kalkınma Destekleri Projesi (KKDP) kapsamında, ekonomik yatırımlar ve kırsal ekonomik altyapı yatırımları proje başvuru süreleri uzatıldı. Buna göre; tarımsal ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlarda başvurular, 9 Nisan 2021 günü saat 23.59’a kadar yapılabilecek.

Proje kapsamında; yenilenebilir enerji üretim tesisleri, su ürünleri yetiştiriciliği, hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması yatırımları, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar projelerine yüzde 50 hibe oranında hibe verilecek.

ALTYAPI YATIRIM BAŞVURULARI 23 MART’A KADAR YAPILACAK

Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları Projesi kapsamında ise, projeler için son başvuru tarihi 23 Mart 2021 günü, saat 23.59 olarak belirlendi.

Proje ile; aile işletmeciliği faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, arıcılık ve arı ürünlerine yönelik yatırımlar, bilişim sistemleri ve eğitimi, ipek böceği yetiştiriciliği, su ürünleri yetiştiriciliği, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği yatırımları projelerine yüzde 50 hibe desteği veriliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler