1. HABERLER

  2. KARİYER / ATAMA

  3. Katip Çelebi Üniversitesi Orman Fakültesi’ne 3 öğretim üyesi alacak

Katip Çelebi Üniversitesi Orman Fakültesi’ne 3 öğretim üyesi alacak

Katip Çelebi Üniversitesi, Orman Fakültesi’nde görevlendirmek üzere 3 öğretim üyesi arıyor.

Katip Çelebi Üniversitesi Orman Fakültesi’ne 3 öğretim üyesi alacak

Hal Postası - Katip Çelebi Üniversitesi, Orman Fakültesi’nde görevlendirmek üzere 3 öğretim üyesi arıyor.

Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğü; Orman Entomolojisi ve Koruma, Orman İnşaatı Jeodezi ve Fotogrametri ile Toprak İlmi ve Ekoloji Anabilim Dallarında görevlendirmek üzere 3 öğretim üyesi işe alacak.

Orman Entomolojisi ve Koruma Anabilim Dalı kadrosuna başvurular için adayların, lisans derecesini orman mühendisliği bölümünden almış olması; doktorasını aynı anabilim dalında yapmış olması; orman yangını davranışı ve orman yangınlarının orman amenajman planlarına yansıtılması konularında çalışmalar yapmış olması gerekiyor.

Orman İnşaatı Jeodezi ve Fotogrametri Anabilim Dalı’na başvuracak adaylarda, lisans derecesini orman mühendisliği bölümünden almış olma; coğrafi bilgi sistemleri, uzaktan algılama, LİDAR veri analizleri ve orman yol ağları konularında çalışmalar yapmış olma şartları aranıyor.

Toprak İlmi ve Ekoloji Anabilim Dalı kadrosu için ise adayların, lisans derecesi ve doçentliğini orman mühendisliği bölümünden almış olması; kurak ve sodik saha ağaçlandırmaları ile mikoriza konularında çalışmalar yapmış olması gerekiyor.

Başvurular en geç 13 Ocak 2021 günü mesai bitimine kadar, üniversitenin resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler