1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kamu personeli normal çalışma düzenine döndü

Kamu personeli normal çalışma düzenine döndü

Kamu personelinin salgın nedeniyle başladığı esnek çalışma uygulaması sona erdi. Memurlar normal mesai düzenine döndü. 

Kamu personeli normal çalışma düzenine döndü

Hal Postası - Kamu personelinin salgın nedeniyle başladığı esnek çalışma uygulaması sona erdi. Memurlar normal mesai düzenine döndü. 

Covid-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler başlıklı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yayımlandı. 

Genelge, kamu kuruluşlarında salgın hastalık nedeniyle başlatılan esnek çalışma uygulamasının sona erdirildiğini bildiriyor. Buna göre 01 Mart 2021 tarihi itibarıyla kamu personeli normal düzende ve normal mesai saatleri ile çalışmaya devam edecekler. 

Ancak yöneticiler hariç, 60 yaş ve üzerindeki personel ile Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kronik hastalıkların birinden mustarip olanlar, her türlü hakları mahfuz kalmak suretiyle, idari izinli sayılacaklar. Bu durumdaki personel, izinli sayılmalarına rağmen amirlerinin izni dışında görev yerini terk edemeyecekler ve yöneticileri tarafından çağrıldıklarında görevlerinin başına dönecekler. 

Kamu kurumlarında maske kullanımı zorunlu olacak; çalışma alanları ve sosyal tesisler ile kamu araçlarında mesafe kuralları ve dezenfeksiyon kurallarına da uyulacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler