1. HABERLER

  2. SU ÜRÜNLERİ

  3. Kahramanmaraş’ta 1. Ulusal Sazan Balığı Yakalama Yarışması yapıldı

Kahramanmaraş’ta 1. Ulusal Sazan Balığı Yakalama Yarışması yapıldı

Menzelet Barajı’nda yapılan Kahramanmaraş 1. Ulusal Sazan Balığı Yakalama Yarışması’na Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye ve Kahramanmaraş’tan 30 takım katıldı.

Kahramanmaraş’ta 1. Ulusal Sazan Balığı Yakalama Yarışması yapıldı

Hal Postası - Menzelet Barajı’nda yapılan Kahramanmaraş 1. Ulusal Sazan Balığı Yakalama Yarışması’na Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye ve Kahramanmaraş’tan 30 takım katıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Sütçü İmam Üniversitesi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Amatör Olta Balıkçıları Kara Avcılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KAMOBDER) işbirliği ile Kahramanmaraş 1. Ulusal Sazan Balığı Yakalama Yarışması düzenlendi.

Menzelet Barajı’nda yapılan yarışmaya Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye ve Kahramanmaraş’tan 30 takım katıldı. Takımlar 3’er kişiden oluştu.

YARIŞMA 18 SAAT SÜRDÜ

Dün saat 15.00’te başlayan yarışma, bu sabah 09.00’a kadar devam etti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür Spor ve Turizm Daire Başkanı Duran Doğan, ödül töreninde yaptığı konuşmada “Yarışmaya Kahramanmaraş’tan 23, Gaziantep’ten 3, Şanlıurfa ve Osmaniye illerimizden de 2’şer takım olmak üzere 30 takım katıldı. Su havzası yönünden oldukça zengin olan Kahramanmaraş’ta bu yıl ilkini düzenlediğimiz bu yarışmamızı hem şehrimizin doğal güzelliklerini anlatmak hem de balıkçılığın bilinçli yapılması ve doğal hayatın korunması amacıyla gerçekleştirdik” dedi.

Yarışmada dereceye girenlere; olta takımı, uyku tulumu, çadır, sandalye, şapka ve çantadan oluşan kamp malzemeleri hediye edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler