1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Japonya ihracat hedefi için çiftçi ve balıkçıları destekleyecek

Japonya ihracat hedefi için çiftçi ve balıkçıları destekleyecek

Japonya, ihracatı arttırmak amacıyla çiftçileri ve su ürünleri üreticilerini destekleyen bir ekonomik program başlatacak.

Japonya ihracat hedefi için çiftçi ve balıkçıları destekleyecek

Hal Postası - Japonya, ihracatı arttırmak amacıyla çiftçileri ve su ürünleri üreticilerini destekleyen bir ekonomik program başlatacak.

Japonya, ihracatı arttırmak amacıyla çiftçileri ve su ürünleri üreticilerini destekleyen bir ekonomik program başlatıyor. Programla, Japon hükümetinin tarım, ormancılık ve balıkçılık ürünleri ihracatının yanı sıra gıda maddelerinin değerini 2030'da 5 trilyon Yen'e (1 Yen 0,075 TL) çıkarması hedefleniyor.

Hükümet, programın ihracat hacmini arttırarak bölgesel ekonomilerin canlanmasına katkıda bulunmasını amaçlıyor. Japon Wagyu sığır eti özellikle Avrupa’da popüler olmasına rağmen, ihracat rakamlarının beklenenin altında kaldığı, bu durumun da yurt dışında yüksek perakende fiyatlarına yol açtığı belirtiliyor.

Japonya'nın tarım, ormancılık ve balıkçılık ürünleri ile gıda ürünleri ihracatı 2019 yılında 912 milyar Yen olarak gerçekleşti. Japon hükümeti, 2025 yılında 2 trilyon Yen ihracat hedefliyor.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler