1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Jamaika'da 450 dönümlük organik çiftlik kuruluyor

Jamaika'da 450 dönümlük organik çiftlik kuruluyor

Jamaika’da, Organik Seraları Seviyoruz projesi kapsamında, 450 dönümlük bir organik tarım çiftliği kurulacak.

Jamaika'da 450 dönümlük organik çiftlik kuruluyor

Hal Postası - Jamaika’da, Organik Seraları Seviyoruz projesi kapsamında, 450 dönümlük bir organik tarım çiftliği kurulacak.   

Jamaika Tarım ve Balıkçılık Bakanı Floyd Green; Kanada'da tarım ve organik seracılık alanında 20 yıldır faaliyet gösteren Jamaika doğumlu Michael Allen ile yapılan toplantıdan sonra, 450 dönümlük organik tarım çiftliği projesine onay verildiğini duyurdu. Bu aynı zamanda, Karayipler'de kurulacak en büyük ticari organik çiftlik olacak.

Konuyla ilgili görüş bildiren Green, organik tarımın, büyük bir ihracat potansiyeline sahip zencefil ve zerdeçal gibi mahsullere pazarlama fırsatı sağlayacağını belirtti. Kurulacak çiftlikle beraber; bölge için bir eğitim programı oluşturulacak ve mevsimlik tarım işçilerine gerekli eğitimler verilecek.

St. Elizabeth bölgesindeki eski şeker kamışı arazileri üzerinde yer alacak proje; 10 dönümlük seralar, depolama tesisi ve 145 dönümlük tarla ekim alanından oluşacak. 7 yıl içinde, üç aşamada kurulacak tesisin, yüzde 70’i kadına yönelik olmak üzere 350’den fazla insana istihdam sağlaması hedefleniyor.

Çiftlikte domates, marul, dolmalık biber, çilek, zerdeçal, zencefil ve sarımsak öncelikli üretim yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler