1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İzmir VHO: Sağlık Bakanı sınıfta kaldı

İzmir VHO: Sağlık Bakanı sınıfta kaldı

İzmir VHO, sağlık çalışanı olarak veteriner hekimlerin aşılama çalışmalarında öncelikli gruba alınmamasından dolayı, logolarını karartma kararı aldı.

İzmir VHO: Sağlık Bakanı sınıfta kaldı

Hal Postası - İzmir VHO, sağlık çalışanı olarak veteriner hekimlerin aşılama çalışmalarında öncelikli gruba alınmamasından dolayı, logolarını karartma kararı aldı.

İzmir Veteriner Hekimleri Odası (VHO), sağlık çalışanı olarak veteriner hekimlerin aşılama çalışmalarında öncelikli gruba alınmamasından dolayı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, “Pandemiye rağmen evde kalamadık ama Sağlık Bakanı bizim gözümüzde de gönlümüzde de sınıfta kaldı” denildi.

İzmir VHO Başkanı H. Gökhan Özdemir imzasıyla yayınlanan açıklamada, veteriner hekimlerin sağlık hizmetlerinde üzerilerine düşen görevi yaptığı; bu süreçte hayvan sağlığı bakımından her zaman çiftçinin yanında yer aldığı ve halkı zoonozdan koruyarak halk sağlığı açısından da çalışmaya devam ettikleri ifade edildi.

Veteriner hekimlerin pandemiye rağmen halk sağlığını ve hayvan sağlığını korumak adına evde kalamadıklarını vurgulayan açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nı protesto etmek amacıyla İzmir VHO logosunun karartıldığı duyuruldu.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler