1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne Kayyum Atandı

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne Kayyum Atandı

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin genel kurulu ile ilgili verilen yürütmeyi durdurma kararı iptal edilirken, birliğe üç kişilik kayyum atanmasına karar verildi.

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne Kayyum Atandı

Hal Postası - İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin genel kurulu ile ilgili verilen yürütmeyi durdurma kararı iptal edilirken, birliğe üç kişilik kayyum atanmasına karar verildi.

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cafer Gülpınar, birliğin 20 Temmuz’da gerçekleşen genel kurulunda 8 yıldır başkanlığı sürdüren Özer Türer’i 12 oyla geride bırakarak seçimi kazanmıştı. Yapılan genel kurul ise daha sonra yargıya taşındı. Tartışmalı seçimin ardından İzmir 5. Asliye Ticaret Mahkemesi, yürütmenin durdurulması kararı verdi. Bu kararın ardından, birlik görevi tedbiren eski başkan Özer Türer'e teslim edildi. Ancak mahkeme, seçimi kazanan ve haksızlığa uğradığını belirten Cafer Gülpınar’ın başvurusuyla önemli bir karara imza attı. 5. Asliye Ticaret Mahkemesi, birlik yönetimine 3 kişilik kayyum heyeti atanmasına karar verdi.

"BİRLİK GÖREVİNİ YERİNE GETİRMİYOR"

Kararın ardından konuşan ve haklarıyla kazandıklarına inandıkları genel kurulun yargıya taşınmasının birliğe zarar verdiğini belirten Cafer Gülpınar, “Özer Türer ve yönetiminin birlikle ilişkisi kayyum kararı ile ortadan kalktı. Fakat birlik görevlerini yerine getiremiyor. Üreticiye ulaşıp dertlerini dinleyemiyor. Buna çok üzülüyoruz. Bu seçim bizim hakkımızdı, ancak mahkeme böyle takdir etti. Biz üretici mağdur olmasın istiyor ve böyle gidecekse yeniden seçime hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Bizim için üretici önemlidir” dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler