1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Isparta’da Su Ürünleri Merkezi kuruldu

Isparta’da Su Ürünleri Merkezi kuruldu

Isparta’da Su Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

Isparta’da Su Ürünleri Merkezi kuruldu

Hal Postası - Isparta’da Su Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından yayımlanan Su Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

Yönetmelik, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin amaçlarına, faaliyet alanlarına, yönetim organlarına, yönetim organlarının görevlerine, yetkilerine ve çalışma şekline ilişkin hükümleri kapsıyor.

Yeni kurulan Merkez’in Yönetim Kurulu; Müdür, 2 müdür yardımcısı ve üniversite öğretim elemanları arasından Müdür tarafından üç yıl süreyle görevlendirilen 2 üyeyle beraber, 5 kişiden oluşacak.

SU ÜRÜNLERİ SAĞLIĞI KONUSUNDA ARAŞTIRMALAR YAPILACAK

Su ürünleri yetiştiriciliği, su ürünleri sağlığı, balıkçılık, su ürünlerinde temel bilimler konularında araştırmalar yapmayı hedefleyen Merkez, yeni uygulama alanları ve araştırma birimleri de oluşturacak. Merkez’in çalışmaları arasında eğitim, tanıtım, çalıştay, panel, seminer ve konferanslar düzenlemek, yurt içi ve yurt dışındaki ilgili kurumlarla işbirliği yapmak da yer alıyor.

Merkez’de, alternatif su ürünü işleme teknolojilerini araştırmak, geliştirmek ve ticarileştirmenin yanı sıra, su ürünlerinde üretimin artırılması için alternatif teknikler de geliştirilecek.

Merkez’in faaliyet alanları içinde, denizler ve iç sularda kullanım, yönetim ve diğer sorunlara yönelik araştırmaları yapmak; yerel yönetim, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel kuruluşlara istemde bulunmaları durumunda danışmanlık hizmeti vermek de bulunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler