1. HABERLER

  2. KARİYER / ATAMA

  3. Isparta UBÜ 8 öğretim üyesi istihdam edecek

Isparta UBÜ 8 öğretim üyesi istihdam edecek

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi; Ziraat, Orman ve Su Ürünleri Fakültelerinde görevlendirmek üzere 8 öğretim üyesi arıyor.

Isparta UBÜ 8 öğretim üyesi istihdam edecek

Hal Postası - Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi; Ziraat, Orman ve Su Ürünleri Fakültelerinde görevlendirmek üzere 8 öğretim üyesi arıyor.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü; Fitopatoloji, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Deniz Biyolojisi, Su Ürünleri Hastalıkları, Odun Mekaniği ve Teknolojisi, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Anabilim Dalları ile Avcılık ve Yaban Hayatı Programı’nda görevlendirmek üzere 8 öğretim üyesi işe alacak.

Ziraat Fakültesi Fitopatoloji Anabilim Dalı kadrosu için 1 profesör aranıyor. Başvuracak adayların, bitki fungal hastalıkları, moleküler biyoloji ve doku kültürü konusunda çalışmalar yapmış olması gerekiyor.

Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Yetiştiriciliği Anabilim Dalı kadrosu için adaylarda, balıklarda besin madde gereksinimleri, besin madde sindirilebilirlikleri ve su ürünleri yetiştiriciliğinin çevresel etkileri üzerine çalışmalar yapmış olma şartı aranıyor.

Deniz Biyolojisi Anabilim Dalı kadrosu için adayların, larva ve canlı yemlerin enzim aktivitesi ve larva stres tepkisi üzerine çalışmalar yapmış olması gerekiyor.

Su Ürünleri Hastalıkları Anabilim Dalı kadrosu için ise adaylarda, fungal ve bakteriyel balık patojenlerine karşı tıbbi bitkilerin etkileri konusunda çalışmalar yapmış olma şartı aranıyor.

Orman Fakültesi Odun Mekaniği ve Teknolojisi Anabilim Dalı’na başvuracak adayların, orman endüstri mühendisliği lisans mezunu olması; aynı anabilim dalında doktora yapmış olması; yapraklı ve iğne yapraklı türlere ait odun karışımı kompozit levhalar konusunda çalışmalar yapmış olması gerekiyor.

Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Anabilim Dalı kadrosu için görevlendirilecek adaylarda; ilgili anabilim dalında doktora yapmış olma ve tarımsal aydınlatma ve fotobiyoreaktör tasarımı konularında çalışmalar yapmış olma şartı aranıyor.

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Anabilim Dalı kadrosu için, adayların toprak fiziği modelleme konusunda çalışmalar yapmış olması isteniyor.

Sütçüler Prof. Dr. Hasan Gürbüz Meslek Yüksekokulu Avcılık ve Yaban Hayatı Programı’na başvuracak adayların ise; orman mühendisliği alanında doçent unvanı almış olması, biyolojik çeşitlilik ve ekolojik modelleme konularında çalışmalar yapmış olması gerekiyor.

Başvurular en geç 5 Ocak 2021 günü mesai bitimine kadar, üniversitenin internet sitesi üzerinden online yapılacak. Alınacak başvuru belgesi ise üniversitenin ilgili birimlerine şahsen ya da posta yoluyla ulaştırılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler