1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İskenderun’da İklim Değişikliği Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu

İskenderun’da İklim Değişikliği Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde, İklim Değişikliği Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

İskenderun’da İklim Değişikliği Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu

Hal Postası - İskenderun Teknik Üniversitesi’nde, İklim Değişikliği Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

İskenderun Teknik Üniversitesi tarafından yayımlanan İklim Değişikliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği bugün itibarıyla yürürlüğe girdi. Yönetmelik, Merkez’in amaçlarına, faaliyet alanlarına, yönetim organlarına, yönetim organlarının görevlerine ve çalışma şekline ilişkin hükümleri kapsıyor.

Yeni kurulan Merkez’in Yönetim Kurulu; Müdür, müdür yardımcıları ve rektör tarafından merkezin çalışma alanı ile ilgili öğretim elemanları arasından seçilecek 4 kişiyle beraber, 7 kişiden oluşacak.

RİSK HARİTALARI OLUŞTURULACAK

İklim değişikliğinin küresel ve bölgesel bazda ekosistemler üzerindeki etkilerini içeren bilimsel araştırmalar yapma üzere ihtisaslaşacak olan Merkez’de, bu etkilerin kamu ve özel sektör üzerindeki etkileri de incelenerek risk haritaları oluşturulacak. Ayrıca, eğitim ve danışmanlık hizmeti de verilecek. Merkez’in çalışmaları arasında eğitim, tanıtım, çalıştay, panel, seminer ve konferanslar düzenlemek, yurt içi ve yurt dışındaki ilgili kurumlarla işbirliği yapmak da yer alıyor.

Merkez; iklim değişikliğinin etkilerini çok disiplinli yaklaşımla inceleyerek akademik çalışmalar yapmanın yanı sıra, bu çalışmaların sonuçlarını ulusal ve uluslararası platformlarda da paylaşacak.

Önceki ve Sonraki Haberler