1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Işıklar Holding şarap sektöründen çekiliyor

Işıklar Holding şarap sektöründen çekiliyor

Işıklar Holding, şarap üretimi ve pazarlaması sektöründe faaliyet gösteren bağlı 3 şirketinin faaliyetlerini durdurdu. Bu 3 şirket tasfiye ediliyor. 

Işıklar Holding şarap sektöründen çekiliyor

Hal Postası - Işıklar Holding, şarap üretimi ve pazarlaması sektöründe faaliyet gösteren bağlı 3 şirketinin faaliyetlerini durdurdu. Bu 3 şirket tasfiye ediliyor. 

Işıklar Enerji ve Yapı Holding AŞ, iştirakleri durumundaki Ankara merkezli Şatokalecik Şarapçılık AŞ ve Kalecik Şarap Pazarlama Ltd. Şti. ile Muğla merkezli Likya Şarapçılık İmalat ve Tic. Ltd. Şti. şirketlerinin faaliyetlerini durdurdu.

Şarap üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren bu 3 şirket, 27 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla Işıklar İnşaat ve Turizm İşletmeleri AŞ ile birleştirilmek suretiyle tasfiye sürecine girdi. Tasfiye sürecinin Ağustos 2020 tarihi itibarıyla tamamlanması bekleniyor. 

Tasfiye sürecine giren 3 şirketten Likya Şarapçılık’a ait, Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan 40 dönüm arazi üzerindeki üzüm bağları 6 yıl önce sökülmüş, yerine 1.340 adet zeytin ağacı dikilmişti. Şirket Ankara, Kalecik’te bulunan 500 dönüm arazi üzerinde üzüm bağlarının kurulu olduğu 200 dönüm tarım arazisindeki üzüm bağlarını da sökerek, yerine 6.000 adet ceviz ağacı dikmeyi ve ceviz tarımı yapmayı planlıyor. Arazinin kalan kısmı konut imarlı parsellere dönüştürülmüştü. BU parsellerde zaman içinde konut inşa edilip satılması planlanıyor. 

Bu gelişmeler sonrasında Işıklar Grubunda şarap üretimi, satışı, pazarlaması ve benzeri faaliyetler yürüten hiç bir şirket kalmamış oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler