1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İş Bankası’ndan tarıma 25 milyon Euro verimlilik kredisi

İş Bankası’ndan tarıma 25 milyon Euro verimlilik kredisi

Türkiye İş Bankası, tarımsal endüstri ile tarımda kaynak ve enerji verimliliği yatırımlarına 25 milyon Euro kredi kullandıracak.

İş Bankası’ndan tarıma 25 milyon Euro verimlilik kredisi

Hal Postası - Türkiye İş Bankası, tarımsal endüstri ile tarımda kaynak ve enerji verimliliği yatırımlarına 25 milyon Euro kredi kullandıracak.

Türkiye İş Bankası, Fransız Kalkınma Ajansı’nın özel sektör temsilcisi PROPARCO’dan 25 milyon Euro tutarında, 10 yıl vadeli kredi temin etti. İş Bankası sağladığı bu kaynakla, tarım ve tarım endüstrisi sektörlerinde faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli firmaların enerji ve kaynak verimliliği sağlamaya yönelik aktivitelerinin orta ve uzun vadeli finansmanına destek verecek.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gamze Yalçın, tarım ve tarım endüstrisi sektörlerinin Türkiye ekonomisi için kritik öneme sahip olduğunu belirtti. Bu nedenle söz konusu alanlardaki yatırımların desteklenmesinin büyük önem taşıdığını vurgulayan Gamze Yalçın, “PROPARCO’dan sağladığımız bu yeni kaynak ile çiftçilerimizin ve tarım endüstrisinin finansmana erişiminin sağlanmasıyla, tarımda enerji ve kaynak verimliliği konularındaki farkındalığın artacağına ve sürdürülebilir büyümeye önemli katkı sağlanacağına inanıyoruz” dedi. 

KIRSAL KALKINMAYA KATKI

ROPARCO’nun Türkiye temsilcisi Jean-Gabriel Dayre İş Bankası’nın ulusal düzeyde yaygın erişilebilirliği ile Türkiye’nin önde gelen finansal kuruluşlarından birisi olduğunun altını çizerek “Tarım sektöründe enerji ve kaynak verimliliğini teşvik etmeye odaklı bu kredi ile İş Bankası’nın Türkiye’nin kırsal bölgelerindeki fonlama ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalarına katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu. 

jean-gabriel-dayre-france.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler