1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. İnegöl’deki soğuk hava deposu ürün kabulüne başladı

İnegöl’deki soğuk hava deposu ürün kabulüne başladı

İnegöl Belediyesi’nin himayesinde kurulan Üreten Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin Şubat ayında yapımına başladığı 4 bin ton kapasiteli soğuk hava deposu, ürün kabulüne başladı.

İnegöl’deki soğuk hava deposu ürün kabulüne başladı

Hal Postası - İnegöl Belediyesi’nin himayesinde kurulan Üreten Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin Şubat ayında yapımına başladığı 4 bin ton kapasiteli soğuk hava deposu, ürün kabulüne başladı.

İnegöl Belediyesi’nin himayesinde kurulan Üreten Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin Deydinler Mahallesi’nde, Şubat ayında yapımına başladığı soğuk hava deposu, ürün kabulüne başladı. 4 bin ton kapasiteli depoda incelemeler yapan Belediye Başkanı Alper Taban, bu çalışmanın devamını da getirmek için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

İnegöl Üreten Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, kurulduktan sonra, depolama sorununa çözüm üretmek adına soğuk hava deposu yapımı için çalışmalara Şubat ayında başlamıştı.

TKDK 3,5 MİLYON LİRA HİBE ETTİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) 3,5 milyon lira hibe desteği sağladığı deponun toplam maliyeti 7 milyon lira oldu.

İncelemeler sırasında konuşan Alper Taban, deponun fiilen çalışmaya başladığını ve yakın bir tarihte de açılış törenini yapacaklarını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler