1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İnegöl'de kooperatif üyesi çiftçiler kendi ürünlerini satmaya başladı

İnegöl'de kooperatif üyesi çiftçiler kendi ürünlerini satmaya başladı

İnegöl Üreten Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi adına Bursa Hikmet Şahin Hali’nde kiralanan dükkanda çiftçilerin ürünleri satışa çıktı.

İnegöl'de kooperatif üyesi çiftçiler kendi ürünlerini satmaya başladı

Hal Postası - İnegöl Üreten Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi adına Bursa Hikmet Şahin Hali’nde kiralanan dükkanda çiftçilerin ürünleri satışa çıktı.

Bursa İnegöl Belediyesi öncülüğünde kurulan İnegöl Üreten Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi adına Bursa Hikmet Şahin Hali'nde kiralanan dükkan, kooperatif üyesi çiftçilerin ürünlerinin satışına başladı.

Kooperatif adına kiralanan dükkan, çiftçilerin ürünlerinin doğrudan halka ulaşması adına da önemli bir adım olarak görülüyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, Kooperatif'in soğuk hava deposu inşaatı sürerken bir yandan da ürünlerin doğrudan tüketiciyle buluşması adına Bursa Hikmet Şahin Hali’nde dükkan kiralandığını kaydederek, “Tarım bizim vazgeçilmez değerlerimizden biri. Bu alanda Türkiye'ye örnek bir çalışmayı hayata geçirmek istiyoruz. İnegöl çiftçisi tek çatı altında birlik olarak, el birliğiyle hem kazanacak hem de ülkemize kazandıracak” dedi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler