1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Hüseyin Hadimli Konya VHO seçimlerinde aday olacak

Hüseyin Hadimli Konya VHO seçimlerinde aday olacak

Prof. Dr. Hüseyin Hadimli, Konya VHO seçimlerinde aday olacağını açıkladı. 

Hüseyin Hadimli Konya VHO seçimlerinde aday olacak

Hal Postası - Prof. Dr. Hüseyin Hadimli, Konya VHO seçimlerinde aday olacağını açıkladı. 

Konya Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Hadimli sosyal medya hesabından, Konya Veteriner Hekimler Odası (VHO) seçimlerinde Oda Başkanlığı için aday olacağını duyurdu. 

26-27 Eylül 2020 tarihlerinde yapılacak olan 48. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olacağını bildiren Prof. Dr. Hüseyin Hadimli, yönetim kurulunda şu isimlerin yer alacağını bildirdi:

  • Prof. Dr. H. Hüseyin Hadimli
  • Prof. Dr. Zafer Bulut 
  • Veteriner Hekim Leyla Kocaman
  • Veteriner Hekim Hakan Konya
  • Veteriner Hekim Yusuf Özkaya.

Hüseyin Hadimli açıklamasında şunları kaydetti, “Ülkemizde ve Dünyada yaygın olarak seyreden Covid-19 Pandemisi bir kez daha göstermiştir ki, hem Halk Sağlığı hem de Hayvan Sağlığı ve Hayvansal Gıda üretimi yönünden Veteriner Hekimlik oldukça önemli görevler üstlenmiştir. Biz de Yönetim Kurulumuzdaki arkadaşlarımızla birlikte bu misyonun içerisinde etkin olarak görev almak istiyoruz. Konya Veteriner Hekimler Odası, geçmişten günümüze ülkemiz bazında hem alt yapı hem de bilgi birikimi yönünden en aktif odaların başında gelmektedir. Zira Konya ve ilçeleri büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı yetiştiriciliği bakımında ülkemizde birinci ya da ikinci sıralarda yer almaktadır. Son zamanlarda ev ve süs hayvanları açısından da bölgemizde önemli gelişmeler gözlenmektedir. Bu kapsamda, hem Veteriner Hekim meslektaşlarımızın özlük ve mesleki problemlerinin çözümü hem de yetiştiricilerin sorunlarına çare olabilmek için bu süreçte görev almak istiyoruz. Bu konuda, hem kamuoyunun hem de meslektaşlarımızın desteğini talep ediyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler