1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hollanda’da kar yüzünden 200 seranın çatısı çöktü

Hollanda’da kar yüzünden 200 seranın çatısı çöktü

Hollanda’da etkili olan kar yağışı sebebiyle, süs bitkisi yetiştiriciliği yapılan 200 seranın çatısı çöktü.

Hollanda’da kar yüzünden 200 seranın çatısı çöktü

Hal Postası - Hollanda’da etkili olan kar yağışı sebebiyle, süs bitkisi yetiştiriciliği yapılan 200 seranın çatısı çöktü.

Hollanda’da etkili olan kar yağışı nedeniyle, süs bitkisi yetiştiriciliği yapılan 200 seranın çatısı çöktü. Çatısı çöken seralardan 4'ünün kullanılamaz hale geldiği, diğerlerinde ise kısmi çökmeler olduğu açıklandı. Üreticilerin mahsullerini kurtarmaya çalıştığı ve sigorta şirketlerine başvuru yaptıkları belirtildi.

Kar yağışından en çok Hollanda’nın kuzeydoğusunda bulunan ve ağırlıklı olarak orkide üretilen De Lier, Westland ve Naaldwijk bölgelerinin etkilendiği; tamamen çöken seraların arasında, 12.000 m2’lik bir üretim yerinin de olduğu duyuruldu.

Üreticiler ise, önümüzdeki günlerde yaşanacak don olaylarına karşı süs bitkilerini korumaya çalışıyor. Yetkililer, çatılarda biriken karların ağırlık yaparak çökmelere neden olması nedeniyle, üreticilerin çatıları temizlemeye devam ettiğini; ısıtma sistemine sahip olmayan örtüaltı üreticilerin de don ihtimaline karşı seralarına yoğuşma önleyici film çektiklerini belirtti.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler