1. HABERLER

  2. SEBZE

  3. Hindistan’ın ihracat yasağı Mısır’daki soğan fiyatlarını arttırdı

Hindistan’ın ihracat yasağı Mısır’daki soğan fiyatlarını arttırdı

Hindistan'ın soğan ihracatı yasağı, Mısır'daki soğan fiyatlarını olumlu yönde etkiledi. Fiyatlar 3 hafta boyunca günlük bazda artış gösterdi.

Hindistan’ın ihracat yasağı Mısır’daki soğan fiyatlarını arttırdı

Hal Postası - Hindistan'ın soğan ihracatı yasağı, Mısır'daki soğan fiyatlarını olumlu yönde etkiledi. Fiyatlar 3 hafta boyunca günlük bazda artış gösterdi.

Hindistan'daki soğan ihracatı yasağı, Mısır'daki soğan fiyatlarını olumlu yönde etkiledi. Fiyatlar son günlerde istikrar kazansa da önceki 3 hafta boyunca günlük bazda artış gösterdi.

Mısır’da bu yıl düşük düzeyde seyreden soğan ihracatı, Hindistan’daki ihracat yasağı kararıyla beraber, yüksek hacimli siparişlerle talep yoğunluğu yaşanmasına neden oldu. Mısır, bir hafta içinde İskenderiye Limanı'ndan Körfez ülkelerine 13 bin ton ve Bangladeş'e 8 bin ton ihracat yaptı.

Uzak Doğu ve Körfez ülkeleri soğan siparişlerini Mısır'a yönlendirince, günlük taleplerde de artış yaşandı. Mısır, Hindistan’ın ihracat havuzunda bulunan Sri Lanka, Dubai ve Singapur gibi yeni pazarlara da ulaşmayı başarmış görünüyor. Bu sebeple fiyatlar 3 hafta boyunca günlük bazda artış gösterdi; fiyatlar, son günlerde ise istikrar kazanmış görünüyor.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler