1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Hayvan yetiştiricileri elektronik imza ile birlik kurabilecek

Hayvan yetiştiricileri elektronik imza ile birlik kurabilecek

Islah amaçlı hayvan yetiştirici birliği kurmak isteyen yetiştiriciler, elektronik imza ile yapılan başvurularla da tüzel kişilik kazanabilecek.

Hayvan yetiştiricileri elektronik imza ile birlik kurabilecek

Hal Postası - Islah amaçlı hayvan yetiştirici birliği kurmak isteyen yetiştiriciler, elektronik imza ile yapılan başvurularla da tüzel kişilik kazanabilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan Islah Amaçlı Hayvan Yetiştirici Birliklerinin Kurulması ve Hizmetleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

Birlik kurulabilmesi için; Yönetmelik kapsamında belirlenen, üyelik şartlarını haiz en az 7 yetiştiricinin, bağlı bulundukları il müdürlüğüne başvuru yapması gerekiyor. Ancak, daha önce sadece dilekçe ve ıslak imza ile kabul edilen başvurular, artık elektronik imza ile de yapılabilecek.

Merkez birliğinin kurulabilmesi için ise; Yönetmelik hükümlerine uygun olarak kurulmuş en az 7 il birliği, Tarım ve Orman Bakanlığı’na elektronik ortam üzerinden de başvuru yapabilecek.

Yönetmelik çerçevesinde, elektronik ortamdan temin edilemeyen bilgi ve belgelerin başvuru sahibinden isteneceği süreçte; ıslah amaçlı hayvan yetiştirici birliği kurmak isteyen 7 kişinin ıslak imzası ya da elektronik imzası gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler