1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gül Araştırma Merkezi’nde harcama yetkisi Müdür’e devredildi

Gül Araştırma Merkezi’nde harcama yetkisi Müdür’e devredildi

Isparta GÜLAB Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde daha önce Rektör’de olan harcama yetkisi Merkez Müdürü’ne devredildi.

Gül Araştırma Merkezi’nde harcama yetkisi Müdür’e devredildi

Hal Postası - Isparta GÜLAB Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde daha önce Rektör’de olan harcama yetkisi Merkez Müdürü’ne devredildi. 

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Gül ve Aromatik Bitkiler (GÜLAB) Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği değiştirildi. Değişikliğe göre GÜLAB Yönetim Kurulu; Müdür ve iki müdür yardımcısı ile öncelikli olarak Merkezin faaliyet alanıyla ilgili Üniversite öğretim elemanları arasından Müdürün önerisi ve Rektörün onayı ile görevlendirilen iki üye olmak üzere toplam beş üyeden oluşacak. Yönetim Kurulu üyelerinin görev süreleri üç yıl olacak. Görev süresi biten üyeler yeniden görevlendirilebilecek. Süresi bitmeden üyelikten ayrılan üyelerin yerine, kalan süreyi doldurmak üzere yeniden görevlendirme yapılacak. 

DANIŞMA KURULU’NA ÜNİVERSİTE DIŞINDAN ÜYE 

GÜLAB Danışma Kurulu ise Müdürün başkanlığında, Üniversitenin ya da diğer üniversitelerin öğretim elemanları ile Merkezle ilgili konularda faaliyet gösteren kamu kurumları ve özel kuruluşlarda görev yapan uzman kişiler arasından, Rektör tarafından görevlendirilen yedi üye olmak üzere toplam sekiz üyeden oluşacak. Üyeler üç yıl görev yapacak, süresi dolan üye yeniden görevlendirilebilecek. 

DANIŞMA KURULU ONLINE TOPLANABİLECEK

GÜLAB Danışma Kurulu, yılda en az bir kez olmak üzere, Müdürün çağrısı üzerine toplanacak. Toplantılar telekonferans veya interaktif yöntemlerle de yapılabilecek. Kararları tavsiye niteliğinde olacak Danışma Kurulu, Merkezin faaliyetlerine yönelik görüş ve önerilerini Yönetim Kuruluna sunacak. 

HARCAMA YETKİSİ REKTÖRDEN MÜDÜRE GEÇTİ 

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Gül ve Aromatik Bitkiler (GÜLAB) Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği’nin, harcama yetkilerini rektöre veren 14. maddesi yürürlükten kaldırıldı. Böylece harcama yetkileri Merkez Müdürü’ne bırakılmış oldu. 

Önceki ve Sonraki Haberler