1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gübretaş’ın madeninde altın rezervi bulundu

Gübretaş’ın madeninde altın rezervi bulundu

Gübretaş’ın Söğüt ilçesindeki maden sahasında, 3,5 milyon onsluk altın rezervi bulundu. Rezervin yaklaşık değeri 6 milyar dolar.

Gübretaş’ın madeninde altın rezervi bulundu

Hal Postası - Gübretaş’ın Söğüt ilçesindeki maden sahasında, 3,5 milyon onsluk altın rezervi bulundu. Rezervin yaklaşık değeri 6 milyar dolar.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan Gübretaş’ın, Bilecik ili Söğüt ilçesinde bulunan maden sahasında, 3,5 milyon onsluk altın rezervi keşfedildi. Bugünkü fiyatlar üzerinden rezervin yaklaşık değeri ise 6 milyar dolar (46 milyar TL) olarak tespit edildi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Poyraz, 3,5 milyon onsluk altın kaynağının 1 milyon 920 bin onsunun kesinleşmiş, şu anda çıkarılmaya hazır altın rezervi olduğunu belirtti. 1,6 milyon onsun da kaynak olarak yüzde 83 oranında rezerve dönüşeceğinin tespit edildiğini kaydeden Poyraz, yaklaşık 6 milyar dolar civarında bir değer oluştuğunu ifade etti.

MADEN ŞİRKETİ YAPILANDIRILDI

Fahrettin Poyraz, açıklamasının devamında, altın madeni için başka bir firmayla ortaklık kurmayacaklarını, şirketin kendi imkan ve yatırımlarıyla çalışacaklarını söyledi. Poyraz, bu amaçla Gübretaş Maden Yatırımları AŞ şirketini yapılandırma yoluna gittiklerini belirtti.

Tarım Kredi Kooperatifleri ve Gübretaş; Gübretaş Maden Yatırımları AŞ'yi altın madenini işleyecek şekilde yapılandırarak, 2 yıl içinde ilk altını çıkarmayı hedefliyor. Bu karar çerçevesinde, Gübretaş Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Karaman da Gübretaş Maden Yatırımları AŞ’ye Genel Müdür olarak atandı.
 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler