1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gübretaş 1 Ekim’den itibaren BİST-30 endeksinde yer alacak

Gübretaş 1 Ekim’den itibaren BİST-30 endeksinde yer alacak

Gübretaş, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler arasında işlem hacmi ve piyasa değeri en yüksek 30 şirketin ortak performansının ölçümlenmesi amacıyla oluşturulan BİST-30 endeksine dahil edildi.

Gübretaş 1 Ekim’den itibaren BİST-30 endeksinde yer alacak

Hal Postası - Gübretaş, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler arasında işlem hacmi ve piyasa değeri en yüksek 30 şirketin ortak performansının ölçümlenmesi amacıyla oluşturulan BİST-30 endeksine dahil edildi.

Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Gübretaş, Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören şirketler arasında işlem hacmi ve piyasa değeri en yüksek 30 şirketin ortak performansının ölçümlenmesi amacıyla oluşturulan BİST-30 endeksine dahil edildi.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Genel Müdür İbrahim Yumaklı, “Yıllardır geliştirdiği verimlilik artırıcı ürünleri, örnek oluşturan hizmetleri ve önemli tesis yatırımlarıyla tarım sektöründe öncü rolünü sürdüren Gübretaş, aynı zamanda İMKB’nin faaliyete başladığı 3 Ocak 1986’da Borsa’da halka arz edilen ilk şirketler arasında yer almaktadır. Bu yönümüzle tarım sektörünün yanı sıra finans sektörünün de önemli halkalarından biriyiz” dedi.

Yumaklı, devam eden yatırımlar tamamlandığında, Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında Gübretaş’ın yerinin daha da yükseleceğini ifade etti.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler