1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gelibolu yangınında 450 hektarlık alan kül oldu

Gelibolu yangınında 450 hektarlık alan kül oldu

Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda meydana gelen yangın, şiddetli poyrazın da etkisiyle 450 hektarlık orman ve tarım arazisini kül etti.

Gelibolu yangınında 450 hektarlık alan kül oldu

Hal Postası - Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda meydana gelen yangın, şiddetli poyrazın da etkisiyle 450 hektarlık orman ve tarım arazisini kül etti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Gelibolu Yarımadası’nda dün çıkan orman yangınına ilişkin “2 uçak, 20 helikopter, 118 arazöz, 20 dozer ve 510 personelle müdahale ettik. Şu ana kadar 450 hektara yakın bir alanı kaybettik gibi görünüyor” dedi.

Tarihi Gelibolu Yarımadası’nı etkileyen yangın dün saat 14.50'de, Ilgardere yakınında başlamıştı. Rüzgarın sürekli yön değiştirmesiyle farklı noktalara sıçrayan yangına 2 uçak, 20 helikopter, 118 arazöz, 20 dozer ve 510 personelle müdahale edildi.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI 

Sabah saatlerinde yangına ilişkin açıklama yapan Bekir Pakdemirli, yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının başladığını duyurdu. “Yerleşim yerleriyle ilgili riskler ortadan kalktı. Can kaybı olmaması sevindirici” açıklamasını yapan Bakan, “Tarım alanları da etkilenmiş durumda. Tarımsal hasarları karşılamak için fon tahsis edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler