1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gazeteci Adnan Genç’i kaybettik

Gazeteci Adnan Genç’i kaybettik

Hal Postası’nın yazar kadrosu arasına kısa süre önce katılan gazeteci, yazar Adnan Genç, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 

Gazeteci Adnan Genç’i kaybettik

Hal Postası - Hal Postası’nın yazar kadrosu arasına kısa süre önce katılan gazeteci, yazar Adnan Genç, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 

Matbaalarda dizgicilik yapmaktan, yayın yönetmenliği ve yayınevi kuruculuğu dahil hayatı boyunca gazeteciliğin hemen her kademesinde görev alan Adnan Genç, Covid-19 hastalığına yenik düştü. 

Hal Postası’nın köşe yazarları arasına kısa süre önce katılan ve 03 Mayıs 2021’de sitemizdeki ilk yazısı yayınlanan Adnan Genç, Covid-19 hastalığı nedeniyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, bir süredir tedavi görüyordu. 

1953’te İstanbul’da doğan Genç, son dönemde çeşitli gazetelerde ve haber sitelerine köşe yazıları yayınlıyordu. Hemşin Dergisi GOR’un kurucu ekibinde de yer alan Adnan Genç Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesiydi. Doğa dostu ve insan hakları savunucusu olarak tanınan Adnan Genç, Türkiye'deki Yeşiller Partisi'nin de kurucularındandı. 

Adnan Genç’in “Çalışkan Kadınlar Ülkesi Hemşin” ve “Solcunun Biri Bir Gün” isimli iki de kitabı yayınlanmıştı. 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler