1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Fransa’da iki at katilinden biri yakalandı

Fransa’da iki at katilinden biri yakalandı

Fransa’da 30 atı işkence ederek öldüren iki kişiden biri polisin ısrarlı takibi sonucunda yakalandı.  

Fransa’da iki at katilinden biri yakalandı

Hal Postası - Fransa’da 30 atı işkence ederek öldüren iki kişiden biri polisin ısrarlı takibi sonucunda yakalandı.  

Bütün güzel şeyler gibi bütün kötülükler de insanın içinde. Bir deyişte söylendiği gibi; iyi kurt da içimizde, kötü kurt da! Önemli olan senin hangisini beslediğin… Fransa’da iki sapık, 30 atı, akıl almaz işkenceler yaparak öldürdü. Bunlardan biri nihayet yakalandı.

Fransa’nın Cote-d’Or bölgesinde yakalanan zanlı ve henüz yakalanamayan bir kişi; Ağustos ayının başından bu yana ülkenin hemen her bölgesinde, toplam 30 ata çeşitli biçimlerde işkence ederek öldürdü. Ağustos ayındaki saldırılardan biri sırasında gece vakti domuzlarının sesine uyanan çiftçi, saldırganlarla karşı karşıya geldi ve aralarında arbede yaşandı. Arbedede kolundan bıçakla yaralanan çiftçi, saldırganlarla ilgili ilk somut bilgileri veren kişi olmuştu. 

Atları; kulaklarını yırtmak, gözlerini oymak, cinsel organlarını ve diğer uzuvlarını kesmek gibi işkenceler yaparak öldüren iki kişinin tek amaçlarının işkence ve öldürme olduğu kaydedildi. Öldürülen atlardan birinin damarı açılarak hayvanın vücudundaki bütün kanın boşaltıldığı öğrenildi. 

Fransız polisi, Şubat ayında başlayan at katilleri sonrasında, at yetiştiricilerini bazı önlemler almaya davet etmişti. Olayların sadece iki zanlının eylemleri olup olmadığı da halen tartışılıyor. 

Fransız emniyeti konunun sosyal medyada başlayan bir meydan okuma eylemi olmasından şüphe ediyor.

Önceki ve Sonraki Haberler