1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fransa, İngiltere’ye sebze meyve ihracatına kısıtlama getirdi

Fransa, İngiltere’ye sebze meyve ihracatına kısıtlama getirdi

Mutasyona uğramış yeni tip koronavirüsün tespit edilmesinin ardından Fransa, bazı sebze ve meyvelerin İngiltere’ye satışını durdurdu.

Fransa, İngiltere’ye sebze meyve ihracatına kısıtlama getirdi

Hal Postası - Mutasyona uğramış yeni tip koronavirüsün tespit edilmesinin ardından Fransa, bazı sebze ve meyvelerin İngiltere’ye satışını durdurdu.

The Guardian’da yer alan habere göre; Mutasyona uğramış yeni tip bir koronavirüsün İngiltere’de tespit edilmesinin ardından Fransa, güvenlik önlemleri çerçevesinde, Manş Denizi üzerinden sevkıyatı yapılan sebze ve meyvelerin İngiltere’ye satışını durdurdu.

İngiliz toptancılar ve süpermarketler ise, Fransa’dan ithal edilen marul, brokoli, domates, kabak, tropikal meyveler ve narenciye başta olmak üzere sebze ve meyvelerin yeni yıl öncesinde ürün kıtlığına yol açabileceği konusunda tüketicileri uyardı. Konuyla ilgili açıklama yapan zincir süpermarket yetkilileri de tüketicilere, 25 Aralık’ta kutlanacak Noel öncesinde, aşırıya kaçmadan alışveriş yapılmasını tavsiye etti.

İngiltere; Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden günde yaklaşık 3 bin kamyon sebze, meyve ve çiçek ithal ediyor. İngiltere’de yeni keşfedilen, mutasyona uğramış koronavirüs sebebiyle birçok ülke İngiltere uçuşlarını da çift yönlü durdurdu. Bu durum, özellikle Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında yapılan sebze ve meyve tedarik zincirini de sekteye uğratacak.

Önceki ve Sonraki Haberler