1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fransa Bisiklet Turu’na çiftçilerden jest!

Fransa Bisiklet Turu’na çiftçilerden jest!

Dünyanın en prestijli bisiklet yarışı Fransa Bisiklet Turu’nda 44. Bölge çiftçileri yarışmacılara ilginç bir jest yaptı. 

Fransa Bisiklet Turu’na çiftçilerden jest!

Hal Postası - Dünyanın en prestijli bisiklet yarışı Fransa Bisiklet Turu’nda 44. Bölge çiftçileri yarışmacılara ilginç bir jest yaptı. 

Dünyanın en prestijli bisiklet yarışı geleneksel “Tour de France” sırasında Loire Atlantique (44. Bölge) çiftçileri, yarışmacılara tekerleklerini hareket eden traktörlerden oluşturdukları dev bir bisiklet modeli ve saman balyalarıyla yazdıkları mesajla jest yaptılar. 

“SİZİ BESLEMEKTEN GURUR DUYUYORUZ”

Mesajda “Les agriculteurs du 44 fiers de vours nourrir” (44. Bölgenin çiftçileri sizleri beslemekten gurur duyuyor) yazan çiftçiler, yarışı dronelar ve helikopterle takip eden gazetecilere görsel malzeme sundu. 

Fransa Bisiklet Turu yol bisikletleriyle koşulan ve her yıl Fransa'da düzenlenen çok etaplı bir bisiklet yarışı. İtalya Bisiklet Turu ve İspanya Bisiklet Turu ile birlikte Avrupa’nın Büyük Turlar olarak adlandırılan üç büyük turundan birisi. Fransa Turu bisiklet sporunun en prestijli yarışı olarak tanınıyor. Sporcular açısından da uluslararası sıralamalarda en çok puan kazandıran yarış. 

28 Ağustos’ta başlayan Tour de France 20 Eylül günü Paris’te sona erecek. Bu sene 107’ncisi gerçekleştirilen yarış, 21 etapta toplam 3.470 km olarak koşuluyor. 

HAYVANCILIK VE BAĞCILIK BÖLGESİ

Loire Atlantique vilayeti, Fransa’nın büyük kentlerinden Nantes’ın da bulunduğu vilayet. Bölgede sığır başta olmak üzere et ve süt hayvancılığı, bağcılık ve su ürünleri yetiştiriciliği yaygın olarak yapılıyor. Vilayetin özelliklerinden biri de tuzlu su bataklıklarına sahip olması. Bu bataklıklarda da bazı tuzlu su canlılarının yetiştiriciliği yapılıyor. 

Vilayetteki ekili alan 2014 yılında 457.000 hektardı. Ancak 2017’de ekili alan genişliği 443.276 hektara düştü. Düşüş eğilimi hala devam ediyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler