1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fiskobirlik’in entegre tesis kapasitesi 3 kat arttı

Fiskobirlik’in entegre tesis kapasitesi 3 kat arttı

Fiskobirlik bu yıl içinde, entegre tesis kapasitesini 3 kat artırdı.

Fiskobirlik’in entegre tesis kapasitesi 3 kat arttı

Hal Postası - Fiskobirlik bu yıl içinde, entegre tesis kapasitesini 3 kat artırdı.

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK), fındık alım çalışmalarına dair bir açıklama yayımladı.

Fiskobirlik’in yaptığı açıklamada, üretici ve ortaklardan ciddi bir talep olduğu belirtilirken, zaman zaman bazı kooperatiflerde yoğunluk oluştuğu ifade edildi. Açıklamada, üretici ve ortakların dilerlerse ürünlerini alım noktalarına kendileri getirerek ya da harmandan çuvallanmış şekilde teslim edebilecekleri de dile getirildi.

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ise konuyla ilgili, “Yeni sezona tüm kooperatif ve personellerimizle hazır bir şekilde girdik. Üretici ve ortaklarımızda çok ciddi bir talep görüyoruz. Zaman zaman bazı kooperatiflerimiz, yoğun talepten dolayı neredeyse 24 saat alım çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

ÜRÜN BEDELİ PİYASANIN 25 İLA 50 KURUŞ ÜZERİNDE

Bayraktar, piyasanın 25 ila 50 kuruş üzerinde fiyat politikasını kararlılıkla sürdürdüklerini, üretici ve ortaklardan da olumlu dönüşler aldıklarını belirtti.

Ürün bedellerinin ödenmesi ile ilgili de bir açıklama yapan Bayraktar, “Üreticilerimiz isterlerse ürünlerinin bedelini peşin olarak alabilirler. Evrak ve kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra üreticilerimizin ve ortaklarımızın ürün bedelleri anında beyan ettikleri banka hesabına yatırılmakta. Ayrıca fındıklarını emanet olarak da Fiskobirlik’e teslim edebilirler. Ürünlerini emanet teslim eden üretici ve ortakların ürün bedelleri de diledikleri zaman beyan ettikleri banka hesabına yatırılacaktır” diye konuştu.

Lütfi Bayraktar, Fiskobirlik’in son 5 yıldır katlanarak büyüdüğünü ve sadece bu yıl içinde entegre tesisinin çalışma kapasitesini 3 kat artırdıklarını ifade etti.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler