1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Fiskobirlik yeni ürününü ihraç etmeye başladı

Fiskobirlik yeni ürününü ihraç etmeye başladı

Fiskobirlik tarafından üretilen şeker ilavesiz fındık ezmesi, Almanya ve Avustralya’nın ardından ABD’ye de ihraç edilmeye başlandı.

Fiskobirlik yeni ürününü ihraç etmeye başladı

Hal Postası - Fiskobirlik tarafından üretilen şeker ilavesiz fındık ezmesi, Almanya ve Avustralya’nın ardından ABD’ye de ihraç edilmeye başlandı.

Fiskobirlik’in Giresun’da bulunan entegre fındık işleme tesislerinde üretimi gerçekleştirilen şeker ilavesiz fındık ezmesi, Almanya ve Avustralya’nın ardından ABD’ye de ne ihraç edilmeye başlandı.

Fiskobirlik’ten yapılan açıklamada, şeker ilavesiz fındık ezmesinin içeriğinde şeker yerine, isomalt ve inulin bulunduğu dile getirildi. Şeker pancarından elde edilen tek şeker ikamesi olan isomalt, yeni ürünün bileşiminde dolgu ve tatlandırıcı amaçlı şeker yerine kullanılıyor. Şekerin yarısı kadar enerji değerine sahip olan isomaltın, kilo kontrolüne yardımcı olduğu ve çok düşük glisemik indekse sahip olması nedeniyle diyabetliler için de uygun olduğu belirtildi.

Hindiba bitkisinin özünden elde edilen inulinin ise, yüksek lif ve prebiyotik kaynağı olduğu için kan şekerini dengeleyip bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler