1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Fiskobirlik sigorta peşinatı almayacak

Fiskobirlik sigorta peşinatı almayacak

Tarım sigortalarını Fiskobirlik üzerinden yaptıracak üreticilerden sigorta peşinatı alınmayacak.

Fiskobirlik sigorta peşinatı almayacak

Hal Postası - Tarım sigortalarını Fiskobirlik üzerinden yaptıracak üreticilerden sigorta peşinatı alınmayacak.

Fiskobirlik, Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) kapsamında yaptırılan Bitkisel Ürün Sigortası ile ilgili bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, üreticilerin gelir kaybına uğramaması için mutlaka tarım sigortası yaptırması gerektiği vurgulandı.

ÜRETİCİLERE DEVLET DESTEĞİ

Devlet Destekli Bitkisel Ürün Sigortası içerisinde yer alan fındık ürünü sigortası başvuruları 2 Kasım 2020 tarihinde başladı. Mart ayına kadar başvuru işlemleri devam edecek olan sigorta kapsamında; fındık üretim alanlarında değişen iklim koşulları nedeniyle dolu, don, fırtına, hortum, yangın, heyelan, deprem, sel ve su baskını risklerine karşı fındık üreticisinin gelir kaybına uğramasının önüne geçilecek. Üreticiler tarafından yaptırılacak sigorta poliçesinde yazılı primin yarısı devlet tarafından karşılanacak. Don olayı teminatında ise primin 2/3’ü devlet tarafından yatırılacak.

Fiskobirlik Sigorta ve Aracılık Hizmetleri tarafından yapılan yazılı açıklamada, üreticilere yapılacak ürün sigortalarında peşinat alınmayacağı, sigorta bedelinin kalan prim tutarı ile birlikte en geç hasat sonunda tahsil edileceği belirtildi. Ayrıca, sigortasını Fiskobirlik Sigorta ve Aracılık Hizmetleri aracılığı ile yaptıranlara, araç kaskosunda yüzde 25 indirim sağlanacağı ifade edildi.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler