1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Fiskobirlik fındık alımına başladı

Fiskobirlik fındık alımına başladı

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, 15 Ağustos itibarıyla fındık alımına başladı.

Fiskobirlik fındık alımına başladı

Hal Postası - Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, 15 Ağustos itibarıyla fındık alımına başladı.

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK), 15 Ağustos itibarıyla fındık alımına başladığını açıkladı. Ürünler, Birliğe üye tüm ortaklardan piyasa fiyatının 50 kuruş üzerinde alınacak.

Yüzde 50 randıman hesabı usulüne göre fındık alımına başlandığını belirten Fiskobirlik, ayrıca ortak olmayan üreticilerden de piyasa fiyatının 25 kuruş üzerinde, yine yüzde 50 randıman hesabı usulüne göre alım yapıldığını bildirdi.

Fiskobirlik’ten yapılan yazılı açıklamada, fındıklarını Fiskobirlik’e getiren üreticilerin ve ortakların ürün bedellerinin peşin ya da emanet usulüyle ödendiği belirtildi. Fındıklarını öğleden önce teslim eden üreticilerin ve ortakların peşin ödeme usulüne göre ürün bedelleri aynı gün içerisinde beyan edilen hesaplarına aktarılıyor. Öğleden sonra fındıklarını teslim eden üretici ve ortakların ürün bedelleri ise, bir sonraki gün öğleden önce beyan edilen banka hesaplarına aktarılıyor.

ÜRETİCİLERDEN KESİNTİ YAPILMAYACAK

Yapılan açıklamada alım usullerine de yer verildi. Buna göre üretici ve ortakların fındıkları, Fiskobirlik’e ait Kooperatiflerce oluşturulan alım noktalarından ya da çuvallanmış olması koşuluyla üretici ve ortakların harmanlarından teslim alınacak. Ayrıca harmandan teslim alınan fındıklar için, üretici ve ortaklardan hiçbir hamaliye ve yol masrafı kesintisi yapılmayacağı da açıklandı.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler