1. HABERLER

  2. MEYVE

  3. Finike portakalı karayolu tehdidi altında

Finike portakalı karayolu tehdidi altında

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü yol projesinin portakal bahçelerine zarar vereceğini, halkın karayolunu istemediğini söyledi.

Finike portakalı karayolu tehdidi altında

Hal Postası - Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü yol projesinin portakal bahçelerine zarar vereceğini, halkın karayolunu istemediğini söyledi.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün, Finike’deki portakal bahçelerinin içerisinden geçip, bölgeyi ortadan ikiye bölecek olan karayolu projesine bölge halkı karşı çıkıyor. 

Konuyla ilgili basın açıklaması yayınlayan Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi; yapılacak karayolunun güzergahında, onlarca dönüm meyve bahçesi bulunduğunu ve yol inşaatıyla beraber Finike’nin en eski mahallesi olan İskele Mahallesi’nin tarihi dokusunu kaybedeceğini söyledi.

mustafa-geyikci.jpg

 

Geyikçi, karayolu planlarının tamamının hem ilçe belediyesi hem de büyükşehir belediye meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildiğini belirtti ve “Planlar yapılmadan önce yaklaşık 15 farklı kurumdan görüş alınması gerekmektedir. Portakal bahçelerinden geçecek olan yol ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü 07 Şubat 2018’de Finike Belediye Başkanlığı’na; 13 Mart 2019 tarihinde de Büyükşehir Belediye Başkanlığına Finike-Demre-Kaş karayolunun kesin hattını göndererek, plana işlenmesini talep etmiştir” dedi.

Karayolu projesinin iptali için Antalya Büyükşehir Belediyesi ile görüştüğünü kaydeden Geyikçi; Büyükşehir Belediyesi’nin, yolun Karayolları uhdesinde olduğunu ve yol güzergahını plana işlemek zorunda olduklarını bildirdiğini ifade etti.

Belediye Başkanlığı’nın yanı sıra, bir portakal üreticisi olarak da yol projesine karşı olduğunu söyleyen Geyikçi, doğru kararın alınması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını vurguladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler