1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Ferrero ambalajlarını yeniden dönüştürecek

Ferrero ambalajlarını yeniden dönüştürecek

Ferrero, 2025 yılına kadar tüm ambalajlarını yüzde 100 yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir veya kompostlanabilir hale getireceğini duyurdu.

Ferrero ambalajlarını yeniden dönüştürecek

Hal Postası - Ferrero, 2025 yılına kadar tüm ambalajlarını yüzde 100 yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir veya kompostlanabilir hale getireceğini duyurdu.

İtalyan şekerleme şirketi Ferrero; 10. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu’nda, 2025 yılına kadar tüm ambalajlarını yüzde 100 yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir veya kompostlanabilir hale getireceğini açıkladı. Alınan karar neticesinde Ferrero; Ellen MacArthur Vakfı'nın döngüsel ekonomi misyonuna katıldığını ve Yeni Plastik Ekonomisi Küresel Taahhüdü’nü imzaladığını duyurdu.

Şirket açıklamasında; plastiğin atık haline gelmediği döngüsel bir ekonomi vizyonunu ve tüm tedarik zincirinde harekete geçme ihtiyacını paylaşmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Ellen MacArthur Vakfı'ndan Sander Defruyt ise konuyla ilgili olarak “Yeni Plastik Ekonomisi Küresel Taahhüdü işletmeleri ve hükümetleri plastik için döngüsel bir ekonomi vizyonunun arkasında birleştiriyor” dedi. Defruyt, plastiğin asla atık haline gelmediği bir dünya hedeflediklerini vurguladı.

23 Haziran 2009 tarihinde kurulan Ellen MacArthur Vakfı; döngüsel ekonomiye odaklanan Döngüsel Ekonomiyi Hızlandırma Platformu’nun (PACE) kurucu üyesi ve bilgi ortağıdır.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler