1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. FarmVille oyunu yılsonunda kapatılıyor

FarmVille oyunu yılsonunda kapatılıyor

Çok sayıda dijital oyunsever tarafından oynanan çiftlik simülasyonu oyunu FarmVille, yılsonu itibarıyla kullanımdan kaldırılıyor. 

FarmVille oyunu yılsonunda kapatılıyor

Hal Postası - Çok sayıda dijital oyunsever tarafından oynanan çiftlik simülasyonu oyunu FarmVille, yılsonu itibarıyla kullanımdan kaldırılıyor. 

Amerikalı dijital oyun şirketi Zynga’nın 11 yıl önce Facebook üzerinden başlattığı çiftçilik simülasyonu oyunu FarmVille, yılsonunda bütünüyle kapatılacak. 

İlk olarak 2009 yılında bir Facebook oyunu olarak ortaya çıkan FarmVille, 11 yılın ardından sona yaklaştı. FarmVille, oyuncuların ekinlerin ve ağaçların bakımlarını yaparak, hasat ettiği ve çiftliklerini büyütmeye çalıştıkları bir dijital oyundu. 

FACEBOOK’TA EN İYİ OYUN SEÇİLMİŞTİ

Hayvancılık da yapabilen oyuncular, 11 yıl boyunca FarmVille’e büyük ilgi gösterdi. FarmVille, Ağustos 2009 ile Aralık 2010 arasında Facebook’ta günlük aktif kullanıcılar tarafından en iyi oyun seçilmişti. 

FLASH PLAYER KALKINCA FARMVİLLE DE KALKIYOR

Oyunun kapatılmasının nedeni ise Adobe Flash Player uygulamasına dayanan bir yazılım olmasına dayanıyor. Bilindiği gibi Flash Player, 2021 yılbaşı itibarıyla kullanımdan kalkacak. Flash Player’a dayalı bütün yazılımlar da bu tarih itibarıyla kullanılamaz hale gelecek. 

Önceki ve Sonraki Haberler