1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Farmasi’den yeni gıda takviyesi üretim tesisi

Farmasi’den yeni gıda takviyesi üretim tesisi

Doğrudan satış ağına sahip yerli kozmetik firması Farmasi, İstanbul’da kuracağı yeni gıda takviyesi tesisinde 2021 yılı başından itibaren üretime başlayacak. 

Farmasi’den yeni gıda takviyesi üretim tesisi

Hal Postası - Doğrudan satış ağına sahip yerli kozmetik firması Farmasi, İstanbul’da kuracağı yeni gıda takviyesi tesisinde 2021 yılı başından itibaren üretime başlayacak. 

Farmasi Yönetim Kurulu Üyesi Emre Tuna, COVID-19 sürecinde güçlü bağışıklık sistemine sahip olmanın önemine dair farkındalığın arttığını ifade etti. Farmasi’nin sağlıklı yaşamın öneminin giderek artacağı öngörüsüyle COVID-19 salgınından önce gıda takviyesi alanında büyümeyi hedefleri arasına aldığını söyledi. 

COVID’DEN ÖNCE HAZIKLIK YAPMIŞTI

Gıda takviyesi üretimi için COVID salgınından çok önce hazırlıklarını yaptıklarını anlatan Tuna “Salgınla birlikte, bu ürünlerin önemi daha da arttı. Hazırlıklarımız son aşamada, tüm ürün grubumuzu seçtik. Nutriplus serimize yeni eklenecek ürünlerle birlikte, müşterilerimizin beslenme yolculuklarına çok daha fazla destek vermeye hazırlanıyoruz” dedi. 

FARMASİ NELER ÜRETECEK? 

Gıda takviyesi ürünlerini özel olarak tasarladıklarını belirten Farmasi Yönetim Kurulu Üyesi Emre Tuna, “Bu ürünlerin içinde yarısı midede yarısı bağırsakta aktif hale geçecek iki ayrı etkiyi tek bir kapsüle sığdırdığımız ürünler de var. Planımız üç yıl içinde 100 çeşit ürüne ulaşmak” diye konuştu. Tuna üretecekleri mamul gruplarını şöyle sıraladı: 

  • Öğün yerine geçen shakeler ve gıda takviyesi ürünleri
  • Atıştırmalıklar
  • Tazeleyici düşük kalorili içeceklerimiz, çaylar
  • Gummy yani jel formunda ağızda kolayca eriyen ürünler
  • Efervesan yani suda eriyen ürünler
  • Sıvı formda ürünler (Kollajen vb.)

EMRE TUNA KİMDİR? 

Emre Tuna, Cumhuriyet tarihinin ilk hekimlerinden Dr. Cevdet Tuna'nın torunu. Koç Lisesi'nden mezun olduktan sonra eğitim hayatına Amerika’da devam eden Emre Tuna, University Of Southern California’da İşletme ve Endüstri Mühendisliği okudu. Aynı zamanda pilotluk eğitimini de tamamlayan Tuna, yerli doğrudan satış markası Farmasi’de Yönetim Kurulu Üyesi. 

TAN LABORATUVARLARINDAN DODU

Farmasi’nin temelleri 1950 yılında Dr. Cevdet Tuna tarafından atıldı. Almanya Goethe Enstitüsü’nde aldığı tıp eğitimi sonrası Türkiye’ye dönüş yapan Tuna, 1950 yılında Tan Laboratuvarlarını kurdu. Geliştirdiği yüzlerce farklı formülde ilaç üretimi yaptıktan sonra kimyevi hammadde tedarik etmek üzere Tan Ecza Deposu’nu kurarak 14 bin eczacı müşteriye hizmet verdi. 

KİŞİSEL BAKIM SEKTÖRÜNE GİRDİ

Dr. Tuna, oğlu Hakan Tuna ile 1985 yılında kozmetik ve kişisel bakım sektörüne girdi. Likit ürün üretimi yaparak sektörde varlığını sürdüren ve ihracattaki büyük başarısıyla Tan-Alize Kozmetik, ek yatırımlarla büyümeye devam etti. 2003 yılında Farmasi ve Dr. C. Tuna markası doğdu. 2008 yılında ihracat pazarında birinci olan Farmasi 2010 yılında doğrudan satış sistemine geçti. 

BEŞ KITADA 125 ÜLKEYE SATIŞ

Farmasi, İstanbul Ömerli’de bulunan 200.000 metrekarelik, günlük 1,5 milyon adet üretim, 50 milyon adet dolum kapasitesi bulunan tesisinde üretim yapıyor. Ürünler arasında, makyaj, cilt bakım, saç bakım, kişisel bakım, parfüm, gıda takviyesi, Dr. Cevdet Tuna’dan özel formüllü doğal bileşen kullanılan ürünler ve Mr. Wipes markalı ev temizlik ürünleri bulunuyor. Farmasi dünyada beş kıta 125 ülkede satış yapıyor. 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler