1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fahrettin Poyraz hakkında suç duyurusu yapıldı

Fahrettin Poyraz hakkında suç duyurusu yapıldı

TKK Genel Müdürü Fahrettin Poyraz hakkında suç duyurusu yapıldı.

Fahrettin Poyraz hakkında suç duyurusu yapıldı

Hal Postası - TKK Genel Müdürü Fahrettin Poyraz hakkında suç duyurusu yapıldı.

Milli Gazete’den Sadettin İnan’ın haberine göre; Ankara Polatlı’da çiftçilik yapan ve Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) ortağı olan Nihat Babaözü, Fahrettin Poyraz hakkında suç duyurusunda bulundu. Babaözü; Poyraz’ın yönetmeliğe aykırı bir şekilde atandığı ve bu atamayı yapan Merkez Birliği Yönetim Kurulu üyelerinin hepsi hakkında görevi kötüye kullanma suçu işledikleri gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Polatlılı çiftçi, Fahrettin Poyraz’ın ataması yönetmeliğe aykırı olmasına rağmen; dönemin Merkez Birliği Yönetim Kurulu tarafından bu durumun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin Tarım ve Orman Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’dan saklandığını iddia etti.

POYRAZ İÇİN YÖNETMELİK DEĞİŞTİRİLDİ

Nihat Babaözü suç duyurusunda; 5 Aralık 2017’de TKK Genel Müdürlüğü’ne atanan Fahrettin Poyraz’ın o dönem yürürlükte olan İnsan Kaynakları Yönetmeliğine aykırı bir şekilde atandığını ve bu atamanın üstünü örtmek için de 5 Mart 2019’da, Fahrettin Poyraz’a özel bir yönetmelik değişikliği yapıldığını belirtti. Babaözü ayrıca, 2017 yılında bu atamayı yapan Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ve diğer 8 yönetim kurulu üyesinin görevi kötüye kullandıkları ve işledikleri suçlardan dolayı haklarında kamu davası açılmasını talep etti.

DÜNÜR OLDULAR

Babaözü; Fahrettin Poyraz’ın, atandığı tarihte emekli olması ve fiilen Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) emekli maaşı alması sebebiyle atamasının hukuksuz olduğunu ve suç niteliği taşıdığını belirtti. Suç duyurusunda ayrıca, atamayı yapan Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ile Fahrettin Poyraz’ın daha sonra dünür olduklarına işaret edildi.

POYRAZ, KÜLCÜ’YÜ GÜBRETAŞ’A ATADI

Yapılan suç duyurusunda; Selahattin Külcü’nün ortaokul mezunu olmasına ve yönetmeliğe aykırı olmasına rağmen Fahrettin Poyraz tarafından GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu’na atandığı da yer aldı.

Poyraz’ın atanmasıyla ilgili tartışmalar daha önce de bazı tarım sitelerinde ve gazetelerde yayınlanmış, ancak TKK’nın başvurusu üzerine bu haberlere erişim engeli getirilmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler