1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eskişehir’de Tarımsal Çalışmalar Araştırma Merkezi kuruldu

Eskişehir’de Tarımsal Çalışmalar Araştırma Merkezi kuruldu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde, Tarımsal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

Eskişehir’de Tarımsal Çalışmalar Araştırma Merkezi kuruldu

Hal Postası - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde, Tarımsal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından yayımlanan Tarımsal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği, bugün itibarıyla yürürlüğe girdi. Yönetmelik, Merkez’in amaçlarına, faaliyet alanlarına, yönetim organlarına, yönetim organlarının görevlerine ve çalışma şekline ilişkin hükümleri kapsıyor.

Yeni kurulan Merkez’in Yönetim Kurulu; Müdür dahil 5 kişiden oluşacak. Diğer üyeler Müdür’ün önerisiyle, Rektör tarafından 3 yıl süreyle görevlendirilecek.

ISLAH VE AGRONOMİK ÇALIŞMALAR GELİŞTİRİLECEK

Tarımsal araştırmalarda yeni gelişmeleri göz önünde tutarak mevcut ıslah ve agronomik çalışmaların geliştirilmesi ve bölgeye uygun çözümler üretilmesi üzerine ihtisaslaşacak Merkez’de, elde edilen sonuçlar da uygulamaya aktarılacak.

Bitkisel ve hayvansal alanlarda geliştirilen yeni teknolojilerin takip edilerek Eskişehir ve bölgesi için ekonomik değeri olan uygulamaların hayata geçmesine katkıda bulunacak Merkez’de, eğitim ve danışmanlık hizmeti de verilecek. Merkez’in çalışmaları arasında Ar-Ge çalışmaları, eğitim, tanıtım, çalıştay, panel, seminer ve konferanslar düzenlemek, yurt içi ve yurt dışındaki ilgili kurumlarla işbirliği yapmak yer alıyor.

Merkez; tarımı ilgilendiren bitkisel ve hayvansal araştırma ve üretimler, bitki ve hayvan sağlığı, tarımsal mekanizasyon, biyoteknoloji, biyosistem, toprak ve bitki besleme ve tarımla ilgili diğer konularla ilgili teknolojik uygulamalar yapmanın yanı sıra, araştırmacılara kaynak sağlayacak.

Önceki ve Sonraki Haberler